Jdi na obsah Jdi na menu
 


17.4.2012 - zveme Vás na jarní drezurní závody na Vondrově ve dnech 12. a 13. května. Přikládáme ROZPIS a budeme se těšit na Vaši účast!

7.4.2012 - proběhl další HENGSTENSHOW našeho plemeníka Dark President:

van-uytert-hengtstenshov-7.4.2012.jpg

 

  Dark President

   s jezdkyní

  Marieke van der Putten

 

 

 


Video:

 

31.3.2012 - Byli jsme se podívat v Holandsku na HENGSTENSHOW - přehlídce hřebců - v areálu "van Uytert" kde měl vystoupení i náš Dark President. V současné době je ježděn jezdkyní Marieke van der Putten, která je osobní jezdkyně koní Edwarda Gala (jezdí všechny jeho špičkové koně včetně hřebce Jack Sparrow - Edwardova naděje na OH Rio 2016 - a dříve jezdila i Totilase). Našeho Dark Presidenta nádherně předvedla spolu s takovými špičkami jako je např. Vivaldi s Hans Peter Minderhoud, Amazing Star s Theo Hanzon nebo Charmeur s Emmelie Scholtens. van-uytert-maart-2012.jpg

Dark President (Wynton x G. Ramiro Z x Pion) - uznaný pro plemennou knihu KWPN a Oldenburg

van-uytert-maart-2012---01.jpg

 

 

 

 

Před publikem 3500 osob, za doprovodu hlasité hudby, potlesku diváků a všeobecného nadšení se náš mladý a nadějný hřebec předvedl dokonale a upoutal chovatele svým pohybem, exteriérem i charakterem!

 

 

 

 

 

6.3.2012: Nový, velmi spolehlivý kontakt pro parkurové koně!
Mohu Vám dohodnout návštěvu profesionální a prestižní stáje v Holandsku, která se specializuje na parkurové koně. Tato stáj provádí selekci mladých koní, od hříběte do tří let na kvalitu, zdravotní stav a původ. Vybrané koně zde pak ve třech letech obsedají a poté připravují na závody. Mohou tudíž nabídnout koně od hříběte, přes remonty a mladé koně, až po mezinárodní skokany té nejvyšší úrovně. Hledáte-li opravdu kvalitního, talentovaného, profesionálně ježděného a zdravého parkurového koně s dobrým původem, neváhejte mě kontaktovat!

24.2.2012 bylo publikováno profesionální video Dark Presidenta.

19.2.2012: Náš KWPN plemeník Dark President (uznaný pro PK KWPN a Oldenburg) se nádherně předvedl na své první Hengstenshow v Německé obci Vechta. Již nyní je o něj velký zájem nejen v Holandsku a v Německu, ale i v dalších Evropských státech, v USA a v Kanadě. 

dark-president-vechta-2012.jpg

17.2.2012: Chcete někdo koně s nálepkou „de Jeu“? Drezurní světová jednička Edward Gal má ve stáji rovnou tři: Sisther de Jeu, Asther de Jeu a Ché de Jeu. Naše přítelkyně - majitelka / chovatelka těchto koní, v Holandsku velmi známá a vážená paní Emmy de Jeu – očekává letos rovnou 12 špičkových hříbat. A nemůže si je přeci všechny nechat! Máte-li zájem, zařídím Vám návštěvu v hříbárně paní Emmy de Jeu. Sama Emmy de Jeu ještě nemá "svého" koně v České Republice - kdo bude první???
sisther-de-jeu-04.jpg

Současná "jednička" Edwarda Gala - nejlepšího jezdce na světě - Sisther de Jeu (Gribaldi x Amor). Chovatel van Helvoirt (viz Jezdectví únor 2012), majitelé Emmy de Jeu a fa Moorland (bývalý majitel a sponzor Totilase).

Vskutku "dobrá společnost".

 16.2.2012: Založila jsem novou složku: „PRODEJ Hříbata“. Občas mi někteří chovatelé nabízí kvalitní hříbátka za velmi rozumný peníz, budu je sem postupně přidávat. Pokud by někdo měl zájem o kvalitní hříbě z Holandska, neváhejte mě kontaktovat s Vašimi požadavky!

13.2.2012: dnešní tisková zpráva, která se objevila ve všech důležitých médiích v Holandsku. Přestože jsme spolumajiteli tohoto hřebce již přes rok, z taktických důvodů jsme tuto zprávu "pustili do světa" až nyní (překlad do češtiny):
Dark President –prodaný podíl

13/02/2012 15:15

KWPN a Oldenburg uznaný hřebec Dark President (Wynton x Ramiro) ze stáje President Dressage Stables v obci Stad aan het Haringvliet je z poloviny prodaný. Nová spolumajitelka je Klára Boháčková z České Republiky.

Boháčková je aktivní v České Republice a snaží se tam vylepšit chov drezurních koní. Mimo Dark Presidenta zakoupila před dvěmi lety prostřednictvím President Dressage Stables KWPN-hřebce Tapio (Shamane x Sultan), chovatel W. van Arkel z Dronten a D. Pigmans-Schouten z Bemmel. Tento hřebec byl vloni uznaný pro plemennou knihu Českého teplokrevníka. Dark President zůstane v Holandsku a bude se profilovat ve sportu. Momentálně je ustájen u firmy Holstud v obci Harskamp aby jeho semeno mohlo být exportováno.

1.2.-4.2.2012 : Den Bosch Holandsko - 4 dny - předvýběr plemenných hřebců, soutěže plemenných hřebců, drezurní ukázky, vyhlášení koně roku, aukce KSS a mnoho dalších: 

den-bosch-3.2.2012.jpg

Náš Dark President se zde velmi hezky předvedl a nadšení bylo nejen ze strany KWPN, ale i z PK Oldenburg, která ho též zapsala jako plemeníka. Jeho hříbátka mohou být tedy zapsána buď u KWPN nebo u Oldenburger Verband.

Tak to vypadalo: http://www.youtube.com/watch?v=ZVZ0QgTcFoE

3.2.2012

143126663_5_uk_g-01.jpg

Plemenný hřebec Esprit Royal bude k mání nejen přirozenou plemenitbou, ale k dispozici jsou také zmrazené dávky. Hřebec je odebraný, má velmi kvalitní a živé semeno (po rozmrazení) – vynikající oplodňovací schopnost.
 

 

 

 

 

 

30.11.2011 - Sir Tapio byl dnes zveřejněn i s fotografií na webových stránkách plemenné knihy KWPN.

kwpn-perspericht-02.jpg

KWPN zmiňuje uchovnění Tapia pro plemennou knihu    ČT, jeho sportovní výkonnost, jeho původ a kdo je jeho chovatel. Dále se rozepisuje o uznání do chovu hřebce Kodex Royal před třemi lety a jeho sportovní výkonnost.Vše s odkazem na tyto webové stránky což se celkem odrazilo na návštěvnosti.


 

  23.11.2011 - Dnes máme skutečně co oslavovat! Náš hřebec Dark Boy BYL VYBRÁN JAKO PLEMENÍK PRO KWPN!!! Náš dlouholetý sen se nám konečně splnil! Na začátku bylo několik set hřebců a 3 kola, do 50-denního testu nastoupilo 17 hřebců a závěrečný test dokončilo 5 drezurních a 4 skokoví hřebci. Na rozdíl od ostatních plemenných knih je KWPN opravdu nejpřísnější a vybere v malém počtu jen ty nejlepší z nejlepších jedinců. Dark Boy se od teď bude jmenovat Dark President a v testu skončil s konečnou známkou 81,5 na celkovém třetím místě.  V případě zájmu o připouštění Vaší klisny tímto hřebcem mě neváhejte kontaktovat!

Více informací o tomto hřebci a vysvědčení z 50-denního testu naleznete ve fotogalerii v rubrice "NAŠI KONĚ".

dark-boy-standa.jpg    Dark President, KWPN
    Nar. 2008, KVH 1,67
    Původ Wynton x G. Ramiro Z. 
    Uznán pro PK KWPN

 

 

 

 

 

5.11.2011 - V Brně na předvýběru hřebců do plemenné knihy ČT byl náš Sir Tapio vybrán! Komise ho jednomyslně uznala, jako jediného z přihlášených starších hřebců.

05a.jpg

  Sir Tapio, KWPN,
  nar. 2000, KVH 1,74
  původ Shamane x Sultan
  uznán pro PK ČT
 

 

 

 

 

 

30.10.2011 - Nejnovější zprávy z 50-denního testu pro KWPN plemeníky: dnes "vyhodili" dva ze sedmi posledních KWPN hřebců z testu. Náš Dark Boy se zatím ještě "drží" a KWPN komisaři jsou velmi pozitivní o jeho kvalitách. Uznání KWPN-plmeníka je  "výhra z loterie" nyní je tam již jen pět hřebců. Kéž by se Dark Boy udržel až do konce. Držte nám palečky!

30.10.2011 - Be Impressed dorazil na Vondrov!
Nakonec se rozhodlo jinak než bylo plánováno. Sice jsem koníka Be Impressed zakoupila za účelem dalšího prodeje - nakonec "přistál" na Vondrově jako můj další drezurní kůň. Jsem ráda, že dosud nebyl prodán a že si tohoto talentovaného, nadějného a milého koníka mohu sama užít.Je gumový, milý, nádherný. Už dlouho jsem nepracovala s remontou, ale na něj se velmi těším.

18.10.2011 - Grand Prix valach po Gribaldi v tichém prodeji!!! Pro vážného zájemce 13-letý valach, v Holandsku startuje v Grand Prix se ženou v sedle, KVH 1,72, velmi hodný a milý. V GP získává až 65%. Cena 75.000,- EUR.

17.10.2011 - včerejší poslední letošní závody byly i přes chladné počasí velmi zdařilé. Za náš klub Dressage Society Hluboká nad Vltavou o.s. se sešli všichni aktivní členové a podávali velmi hezké výkony. Pavlína Vávrová a Salon soutěž stupně S 63% a páté místo. Renata Strouhová a Nero soutěž stupně ST 63% a osmé místo, v T 61,6% a osmé místo, Michal Košťál a Nemo v ST 65% a třetí místo, v T 65% a druhé místo. Sir Tapio zvítězil v úloze stupně ST 66% a v úloze st. T byl třetí 65%.Kompletní výsledky ze všech pěti soutěží naleznete zde: výsledky 16.10.2011

knockie-afscheid-02a.jpg

Kodex Royal se slavnostně rozloučil se svou sportovní kariérou.

Další fotografie Kodexe i Tapia naleznete ve fotogalerii (složka "naši koně").

 

 

 

 

12.10.2011 - Předběžné startovní listiny na neděli 16.10.2011 na Vondrově:  ZDE

Po ukončení soutěže stupně L (cca po 12.hodině) proběhne slavnostní rozloučení se sportovní kariérou mého 19-letého hřebce Kodex Royal.

nahled17.jpg

 

 

Kodex Royal je k mání pro    plemenitbu, chodí do výběhu a na procházky a naplno si užívá života.

Přijďte se na něj v neděli podívat jak se hrdě rozloučí se sportem.

 

 

 

 

 

 

5.10.2011 - Náš tříletý hřebec Dark Boy dnes absolvoval poslední test pod sedlem a poslední vetcheck pro výběr KWPN plemeníků. Prošel si celou tou dlouhou cestou selekce a z několika set hřebců z ročníku 2008 prošlo již jen 7 hřebců do 50-denního testu a náš Dark Boy USPĚL!!! Držte nám palečky a 23.listopadu zazní konečný verdikt!

darkboy.jpg

  Dark Boy (Wynton x G.Ramiro Z.)

   v posledním testu dne 5.10.2011

 

 

 

 

 


28.9.2011 - Přenádherný, černočerný s neuvěřitelnými chody – to je Jack Sparrow. Tohoto koně zakoupila moje kamarádka Carolyn z Holandské President Dressage Stables pro Edwarda Gala. Jack Sparrow je 4-letý hřebec po Johnson z maminky po Wolkentanz II a už bydlí v Harskamp ve stáji Edwarda Gala. Edward říká o svém novém špičkovém koni: „Jsem nadšený, že takový prvotřídní kůň zkřížil moji cestu. Je to kůň, jak je vidím nejraději. Překrásný, velký, silný, inteligentní, neuvěřitelně pracovitý a navíc se umí skvěle hýbat. Velmi se těším na budoucnost s tímto fantastickým koněm. Jsem si jistý, že s tímto koněm světové třídy zažijeme spoustu krásných věcí.“. Jistěže se nabízí srovnání s Totilasem. Sám Edward je přesvědčený, že Jack Sparrow bude ještě lepší! Máme na co se těšit!

jack-sparrow.jpg

 

   Jack Sparrow

 

 

 

 

 

 

 

 

20.9.2011 - Neděle 18.9. byla ve znamení závodů. Sir Tapio na Přední Kopanině SG i IM-1 za necelých 62% a Be Impressed v Holandsku za 62,5% a krásné 4.místo.

bi-bavel-18-9-11-mi-draf-1--2-.jpg

   Be Impressed se moc snaží

 

 

 

 

 

 


31.8.2011 - Poslední drezurní závody letošní sezóny proběhnou na Vondrově v neděli 16.10.2011. Tímto Vás srdečně zveme, ať už jako jezdce, či jako diváky. Rozpis.

7.8.2011 - Kobylka Virginia z našeho chovu (dcera Pumarilly) obdržela v Holandsku od KWPN predikát KEUR. Nejprve dostala predikát SPORT za sportovní výkonnost, poté STER za exteriér a teď získala dokonce i KEUR, což je nejvyšší možný predikát pro klisny v jejím věku. Máme obrovskou radost! Další možný a vůbec nejvyšší predikát je PREFERENT, který KWPN uděluje na základě sportovní výkonosti a exteriéru potomků.  

4.8.2011 - Náš Be Impressed již tak výrazně postoupil v tréninku, že jsme se rozhodli nabídnout ho případným zájemcům k prodeji již nyní. Zatím ho nebudeme aktivně nabízet, ale pokud se najde kdo by ocenil jeho charakter a drezurní potenciál a nabídne mu skvělý a láskyplný domov - můžeme se dohodnout .

18.7.2011 - Tapiova premiéra minulý víkend na MČR 2011 se bohužel příliš nezdařila. Hned v prvním kole si před první piruetou přehodil jazyk přes udido a tím se stal téměř neovladatelný, úlohu jsme sice "nějak" dokončili ale pochopitelně to za nic nestálo. Teď už máme nové pákové udidlo a pilně trénujeme dál - nevzdáváme se:-). Jelikož Tapio chodí drezury stupně ST a T teprve od května, bleskově a suverénně si splnil kvalifikaci, má zatím ještě nárok na nějakou tu nepovedenou úlohu. Akorát škoda, že to byla právě ta mistrovská :-(. 

27.6.2011 - Včera byl Florencio prvně na závodech, šel úlohu stupně S. Každou chvíli vypadl ze soustředění protože na všech stranách byla spousta „bubáků“. Ale byl statečný a vybojoval 3. místo a 62,5%.

03.jpg

     Florencio - Borová

     26.6.2011

     úloha JD/2009

 

 

 

 

 

 

31.5.2011 - náš pětiletý Be Impressed startoval v neděli poprvé s Anitou v Holandské obci Hulten. Choval se vzorně, zašel velmi pěknou úlohu stupně S (naše L) za téměř 65% a 2.místo!    

 

25.5.2011 - máte šikovné dítě a potřebujete dobrého koníka pro kvalifikaci? Vím o nádherném plemenném pony hřebci, KVH 1,52m, 21 let, naprosto zdravý, rtg jen 1!  Ježděn dětmi, umí pasáž, série přeskoků 1/1, skvělý učitel, v Holandsku závodil malou rundu s velkými koňmi a stále se umisťuje. Tento koník se nesmí inzerovat, jedná se o "podpultové zboží", ale pokud máte vážný zájem o koně - učitele, určitě se mi ozvěte. Velmi rozumná cena.

16.5.2011 - víkendové závody na Vondrově se opravdu vydařily! V sobotním maratonu bylo 86 startů, ale jelikož jezdci byli naprosto disciplinovaní a ukáznění, všichni rozhodčí a funkcionáři velmi profesionální, časový harmonogram se dodržoval na minutu přesně! Vše se v pohodě zvládlo. V neděli panovala přes dopolední nepřízeň počasí mezi všemi výborná nálada a vzhledem k menšímu množství startů naprostá pohoda. Díky mnoha známým tvářím a stále stoupající úrovni koní i jezdců byly Vondrovské závody i pro diváky atraktivní podívanou. Výsledky všech soutěží včetně oblastního mistrovství naleznete zde: 

výsledky sobota     výsledky neděle    výsledky oblastní mistrovství

09.jpg

   Po závodech v Praze a v Plzni pokračoval Sir Tapio statečně na    Vondrově. Přestoze závodil třetí víkend po sobě a byl již značně unavený, ve všech soutěžích podával moc pěkné výkony:

Sobota ST 64,5% a 2 místo
               T   67% a 2. místo

Neděle ST 66% a 1. místo
               T   68% a 3 místo

              

 

 

 

 

 
12.5.2011 - již tento víkend proběhnou na Vondrově dvoudenní drezurní závody . Proběhne zde oblastní mistrovsví a otevřené soutěže od Z do T. Jen v sobotu máme přeplněná startovní pole, představí se 86 (!!!!) dvojic.
Předběžné startovní listinya seznam koní: Startovní listiny

7.5.2011 - V Plzni Sir Tapio zaválel. V úloze Sv. Jiří byl ještě hodně koukavý ale přesto 62,5% a druhé místo. V úloze stupně T šel již o poznání lépe za 64,8% a opět druhé místo!

01.jpg   08.jpg

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


6.5.2011 - Naše hříbátko Totilátko je již prodané. Nemohli jsme dále odolávat obrovskému tlaku a zájmu o tak fenomenálního koníka, takže jsme nakonec podlehli a rozhodli se Gigola prodat již nyní.  Až se odstaví, odcestuje do Francie.

2.5.2011 - Letošní závodní sezónu jsme zahájili na dvoudenních závodech 30.4. a 1.5. na Přední Kopanině. Sir Tapio ještě nemá téměř žádné závodní zkušenosti a v obtížnosti ST a T ještě nestartoval nikdy. Jeho premiéra však dopadla nad očekávání dobře. Jeho výkony se v každé úloze zlepšovaly . V sobotu SG 62% a 4. místo a IM-1 60,5% a 6. místo. V neděli SG 63% a 4. místo a dokonce IM-1 za 63% a 2. místo!
Také Michal Košťál startující za náš klub Dressage Society Hluboká nad Vltavou byl na Přední Kopanině velmi úspěšný. S „drezurním Norikem“ Nemo vybojoval v sobotu i v neděli druhé místo v SG! 

kopanina-1.5.2011---05.jpg

   

  Dressage Society
  Hluboká nad Vltavou
  po dekorování
  koně Nemo a Sir Tapio

 

 

 

 

 

kopanina-1.5.2011---02.jpg

   Sir Tapio mile překvapil !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


27.4.2011 - Florencio…. Který milovník drezury nezná tohoto úžasného hřebce? Florencio (Florestan x Weltmeyer) si dvakrát za sebou připsal mistrovství světa ve Verdenu na své jméno (vítěz 5-letých i 6-letých drezurních koní), pod svým holandským jezdcem Hans Peter Minderhoud. Florencio je uznaným plemeníkem pro devět plemenných knih (!) a sice KWPN, NRPS, Oldenburg, AES, SF, Hann., Westf., SWB a Bayern! Můj nový koník, Florencio III je jeho mladší plný bratr!!! Desetiletý valach, velmi talentovaný, charakterní, milý, zkrátka úžasný. Vlastnit takového koně je obrovská výzva a zodpovědnost. Ráda bych touto cestou poděkovala mému manželovi a Hance Vášáryové, bez nichž bych tohoto koně nikdy neměla! Budu se maximálně snažit Vás nezklamat!

Florencio se dnes poprvé zabydlel ve Vondrovských stájích a moc se mu tam líbí!

05.jpg

 

 

   Florencio III při vyzkoušení

 

 

 

 

 

26.4.2011 - Naše  "stádo" se opět rozrostlo o dalšího koníka. Be Impressed je 5-letý KWPN valach, krásný, černý, výborné, vyvážené a korektní chody a neuvěřitelný charakter. Dosud ho jezdila 14-letá dívka, koníka nic nerozhodí, má zkušenosti ze závodů a je velmi spolehlivý a milý. Umí dovnitř plec, překrok, piruety atd., na svůj věk toho umí opravdu hodně, je velmi chápavý. Prozatím zůstane v tréninku  v drezurní stáji "de Ruiter" v Holandsku. Majitelka stáje ho bude trénovat a připraví ho pro vyšší práci.

be-impressed-04.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

8.4.2011 - Esprit Royal už je k mání pro plemenitbu, počínaje letošní sezónou. Máte-li zájem o připuštění Vaší klisny tímto hřebcem, neváhejte mě kontaktovat.

8.4.2011 - Naše Totilátko dostalo už dospělácké jméno - bude se jmenovat Gigolo. Má se k čile světu, roste do krásy a vesele skotačí ve výběhu. Fotogalerii naleznete v albu "Potomstvo - naše hříbátka".

toto_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.4.2011 - Je jaro a to odjakživa patří mláďatům. Máme nejen hříbátko, ale představuji Vám našeho nového člena rodiny - fenku Aireen. Pro ty z Vás kdo bude zkoumat co je to za rasu - je to Bullmastif a vyroste z toho takové menší telátko. Zatím je však menší než náš buldoček .

aireen.jpg

   Aireen z Bernardova se narodila 29. ledna 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29.3.2011 - dnes v 7h ráno se narodilo naše hříbátko po Totilasovi. Je to zdravý, černý hřebeček - celý tatínek :-).  Už teď cválá po boxe. Máme velikou radost!

 

upravena.jpg

 21.3.2011 - společně s President Dressage Stables v Holandsku jsme zakoupili dva mimořádně kvalitní a nadějné KWPN hřebce. Dream Theather (Wynton x G. Ramiro Z.) a Dance L. Oba hřebci jsou vybraní do podzimního testu pro KWPN plemeníky.

Dream Theather

   Dream Theather

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2011 - připravujeme nabídku vysoce kvalitních plemenných hřebců pro české chovatele. Hřebci jsou uznaní KWPN a Oldenburg. Detailní informace budou doplněny, v případě vážného zájmu mě neváhejte kontaktovat již nyní. 

 jazz-x-de-niro.jpg

 28.1.2011 - Dnes navždy odešla moje věrná a statečná kamarádka - fenka hovawarta Alissa. Po urputném boji nakonec podlehla zákeřné nemoci. Alisko - budeš mi moc chybět.... a navždy budeš mít své místečko v našich srdcích....

 

alissa-parte.jpg

 

Přejeme Vám krásné prožití Vánočních svátků, hodně zdraví a štěstí do nového roku a všem koníkům, pejskům a dalším zvářátkům přejeme hodné a trpělivé páníčky, ošetřovatele, majitele a jezdce!

 

Obrazek

 10.12.2010
Obrazek

 

Založili jsme nový klub

DRESSAGE SOCIETY
Hluboká nad Vltavou

pod kterým budeme startovat počínaje sezónou 2011

 

 

 

 

 

 
1.12.2010 - Kodex Royal pózuje na titulní straně měsíčníku Koně&hříbata.

Obrazek

 

Prosincové číslo časopisu Koně&hříbata se věnuje KWPN koním, hezký článek a nádherné fotografie Kodexe, Tapia a koní z President Dressage Stables naleznete na trojstraně 2, 3 a 4. Na straně 27 jsou další překrásné fotografie Kodexe Royal a jeho vzitka.

 

 

 

 

 


25.11.12010 - Časopis Jezdectví věnoval jednu dvojstranu prosincového čísla 2010 Vondrovu a našim koníkům. Navštívila nás sympatická Kateřina Bartůšková, která obstarala text i fotografie. 

Obrazek

Prosincové číslo Jezdectví 2010 je od dnešního dne v prodeji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.11.2010 - Velmi hezké podzimní fotografie vytvořila 1. listopadu Katka Bartůšková z Jezdectví. Fota naleznete ve fotogalerii Kodex Royal a Sir Tapio.

Obrazek

 

Kodex Royal je skutečný manekýn! Jakmile vidí kameru nasměruje ouška dopředu a začne pózovat.

 

 

 

 

 

 21.11.2010 - Máme v nabídce několik zajímavých koní do vyšší drezury za velmi zajímavé ceny: 8-letý valach do Sv. Jiří za EUR 45.000,-, 15-letý valach do Sv. Jiří / IM-1 za 25.000,- EUR, 13-letý valach do Grand Prix za EUR 65.000.-, 11-letá klisna do Sv.Jiří / IM-1 za EUR 25.000,-. Pro vážné zájemce ráda dohodnu zkoušku těchto (a dalších) koní v Holandsku. 

21.11.2010 - TOTILAS A TEWRI
Podařilo se nám zakoupit klisnu, společně s President Dressage Stables v Holandsku. Jedná se o černou, desetiletou kobylku jménem Tewri s nádherným drezurním původem Krack C x Ferro x Variant ! Tewri je překrásná, má úžasný pohyb a je velmi charakterní a hodná. Tewri pochází ze stejné mateřské linie jako plemenný KWPN hřebec Negro. Tewri sama má predikát „ster“ a také všechny klisny z této linie se pyšní samými predikáty. Pro své kvality také uspěla v přísné selekci vyvolené skupiny klisen, které se letos mohly připustit světoznámým a nejlepším hřebci na světě - Totilasem.

Naše Tewri je březí po Totilasovi !!! Hříbátko - Totilátko se má narodit v dubnu.

Obrazek

Tewri na aukci

Krack C x Ferro x Variant

 

 

 

 

 

3.11.2010 - Klisna s geny Poëtin, Jazz a Totilas na Young Stars aukci !

Jediný potomek takazvané zázračné klisny Poëtin se bude dražit na Equine Elite Young Stars. Letos první aukce tohoto druhu je naplánovaná tři týdny po Equine Elite, v sobotu 13. listopadu ve Stájii Korenbloem v nizozemské obci Weert.
Drezurní klisna Poëtin zvítězila jako šestiletá na mistrovství světa mladých koní ve Verdenu. S prodejní cenou za 2,5 miliónů EUR se stala vůbec nejdražším aukčním koněm v historii. Kvůli schvácení kopyt musela být v osmi letech bohužel uspána. Poëtin dala jedno jediné hříbě: dnes již pětiletou klisnu "A Special Poëtin". Otcem této černé klisny není nikdo jiný než nejlepší světový drezurní plemeník Jazz. Navíc je „A Special Poetin“ březí po Totilasovi!
Kolekce na aukci Equine Elite Young Stars sestává z 35 koní, převážně dvouletých hřebců. Také se bude dražit několik chovných klisen a klisen i hřebců pod sedlem. Koně se budou prezentovat v sobotu 6. listopadu, zároveň zde bude předvádění plemenných hřebců.
Odkaz na aukci: http://www.equineeliteyoungstars.nl/

Obrazek

 

Klisna A SPECIAL POËTIN (Jazz)
březí po TOTILAS

 

Černá klisna A SPECIAL POËTIN je :
Po nejlepším plemeníkovi na světě !
Z nejlepší matky na světě !
Březí po nejlepším drezurním koni na světě !

 

 

 

 

 

20.10.2010 - Zrovna jsem podepsala dnes vytvořenou petici pro udržení kombinace Edward Gal a Totilas. Domnívám se, že jeden bez druhého už nikdy nebudou předvádět tu nádhernou, magickou souhru koně a jezdce při které se tají dech, že všichni přijdeme o podívanou špičkové drezurny, která neustále láme veškeré světové rekordy.  Kdo se chce přidat k podpisům, petici najde pod tímto odkazem:

http://www.ipetitions.com/petition/totilas/

18.10.2010 - včerejší drezurní závody na Vondrově proběhly skvěle ! Početná startovní pole ve všech vypsaných úlohách a dobré počasí přilákalo dokonce i českou televizi, která natočila reportáž pro ČT4 sport v regionech. Kompletní výsledkové listiny naleznete na jihočeských oblastních stránkách i na jezdectvi.cz kde je i fotogalerie ze závodů. Sir Tapio zvítězil v úloze stupně S (65,4%), Kodex Royal zvítězil v ST (67,1%) i v T (68,2%). Sezonu 2010 jsme těmito závody ukončili a můžeme se po menším odpočinku postupně začít věnovat zimní přípravě. 

Obrazek

 

 

Sir Tapio při dekorování
po úloze JD/2009

 

 

 

 

14.10.2010 - Holandským tiskem právě proběhla šokující zpráva : Fenomenální hřebec Moorlands Totilas by měl být prodán Paulu Schockemöhlovi za cenu 10 - 15 miliónů EUR. Truchlí Edward Gal, truchlí holandská jezdecká federace. V současné době se údajně čeká na poslední krevní testy. Zdroj: www.horses.nl

 Obrazek

 13.10.2010 - Již tuto neděli 17.10. proběhnou poslední letošní drezury na Vondrově od stupně Z až po T. Přeplněná startovní pole, bude se jezdit od 8 do 18 hodin ! Tradičně zde bude stánek s jezdeckými potřebami a samozřejmě občerstvení. Přijďte podpořit soutěžící, kteří se sjeli z celé ČR. Předběžné startovní listiny naleznete na oficiálních stránkách Jihočeské oblasti.

10.8.2010 - Reaktor se prodal do Anglie, jako drezurní učitel pro dívku. Má před sebou dlouhou cestu nákladním autem a lodí. Reaktor mi byl 3 roky partnerem při každodenním tréninku a na závodech a opravdu hodně jsme se spolu naučili. Chybět bude také své jezdkyni z drezurní stáje v Holandsku, kde "bydlí" už půl roku a která si ho velmi oblíbila.

Obrazek

 

 

Reaktor u nás začínal v L, ale poslední sezónu chodil drezury stupně ST a T.

 

 

 

 

 

 

 

 

9.8.2010 - Po čtyřech náročných dnech na MČR v Hradištku u Sadské opět doma ! S celkově devátým místem jsme velmi spokojeni a opravdu jsme si ty čtyři dny užili. Po vydatných deštích se v pátek odpoledne celý program musel přesunout do haly, kde se jezdilo i v sobotu a v neděli ráno. Pak se ale vyjasnilo, voda odtekla a nedělní volné sestavy jsme tedy jeli opět venku. 

Obrazek

Kodex Royal v neděli 8.8.2010 kür IM-1

 

 

 

 

 

 

25.7.2010 - V Rakouském Aigen-Schlägl na CDN-B* zašel Kodex Royal úlohu Sv. Jiří s ohodnocením 61,930%. Opravdu kvalitní a profesionální tým rozhodčích z Rakouska a Německa, velká konkurence, velmi dobré výkony koní a jezdců, vynikající organizace a navíc příjemné počasí - to vše přispělo k dobré náladě na našem nedělním výletě.

ObrazekSpokojeni po výkonu na zahraničních závodech :-)))


 

 

23.7.2010 - Velmi pěknou videoprezentaci vytvořili mí přátelé, kteří vlastní President Dressage Stables v Holandsku. Jedná se o překrásný, profesionální areál, specializovaný na drezurní koně. Tréninkem koní je osobně pověřen známý a úspěšný Grand Prix jezdec Laurens van Lieren, který celou prezentaci provází slovem (v angličtině) a který také předvádí některé z prodejních a sportovních koní pod sedlem. Naše první kroky při téměř každé cestě do Holandska vedou právě sem ....  Zájemcům o koupi kvalitního drezurního koně mohu tuto stáj vřele doporučit. Pojďte se tam také  podívat a zakuste i Vy přátelskou atmosféru, která zde panuje na každém kroku :

 

http://www.creatievekrachten.nl/previews/pds/

ObrazekObrazek

Hala je dominantou areálu, luxusní boxy jsou situovány z obou stran haly. Důmyslně přestavěný areál skýtá místo pro cca 50 kvalitních a špičkových drezurních koní. Dále jsou zde 2 venkovní jízdárny, krytý kolotoč a lonžovací kruh, paddocky, mycí boxy, solárium, kantýna s výhledem do haly ...
 
 
 
 
 
21.6.2010 - Plemenný hřebec KWPN Citango (Contango x Jazz) zvítězil v Holandském šampionátu 2010 stupně ST. Gratuluji mým holandským přátelům Laurens van Lieren (jezdec) a Carolyn od President Dressage Stables (majitelka).
Obrazek 


Citango a Laurens van Lieren na titulní straně časopisu KWPN. 


 
 
 
 
 
19.6.2010 - Sir Tapio zvítězil v Plzni v drezuře st.S - úloze JD/2009 - (61,55%) a tak jeho první start na závodech v cizím prostředí dopadl výborně. Kodex Royal byl v ST druhý.
Obrazek 
 
 
18.5.2010 - Vondrovské drezurní závody byly velmi zdařilé. Proběhlo zde mistrovství jihočeské oblasti a kvalifikace pro Český drezurní pohár 2010. Ve fotogalerii naleznete nejhezčí fotografie ze sobotních i nedělních soutěží. Výsledky naleznete ne jihočeských oblastních stránkách a na stránkách TJ Žižka Praha. Knockie bohužel nebyl zcela ve formě, přesto se snažil a v nedělní ceně Sv. Jiří zašel velice pěknou úlohu s krásným ohodnocením 63%. Sir Tapio šel své první závody a sice úlohy stupně S. Ve velké konkurenci si vedl velice dobře, získal krásná procenta (67, 63 a 60%) a tak jeho premiéra dopadla skvěle.

18.5.2010 - Naše kobylka Pumarilla je prodaná. Vše se seběhlo velice rychle, ale bude mít vynikající domov nedaleko Benešova u Prahy. Už si ve výběhu našla novou kamarádku. Bude působit v chovu a občas na procházku pod sedlem. Pamela nám dala dvě překrásná hříbata, ale byla především moje závodní partnerka a spolu jsme začaly jezdit drezuru, učily jsme se jedna od druhé. Pamelo děkuji Ti za všechny krásné chvíle ! Budeš mi chybět.
Prodejem Pumarilly jsme definitivně skončili s chovem KWPN koní u nás. Nadále budeme k dispozici pro zájemce ke koupi sportovního (drezura,  parkury) či chovného KWPN koně z Holandska.
Obrazek 
 
 
12.5.2010 - vyšel profil jezdce: http://www.jezdectvi.cz/kategorie.aspx/sport/clanek/profil-jezdce-klara-bohackova

10.5.2010 - Za týden proběhnou naše Vondrovské závody. Sjede se zde drezurní špička z celé ČR, startovní pole jsou přeplněná  (160 startů). Předběžné startovní listiny budou koncem tohoto týdne zveřejněny na webových stránkách Jihočeské oblasti. Přijeďte s námi prožít tyto dva dny a podpořit startující - jistě bude na co se dívat.
Obrazek 
 
 
23.4.2010 - Siouxs V. je prodán na Moravu, odcestoval již minulý pátek. Jemu i jeho nové majitelce přeji mnoho společných krásných zážitků. 

13.4.2010 - ve dnech 15. a 16. května proběhnou u nás na Vondrově drezurní závody stupně Z - T, zároveň oblastní mistrovství a kvalifikace pro Český drezurní pohár. Rozpis naleznete zde: http://www.cjf-jc.wz.cz/CALENDAR/2010_05_15_Vondrov_drezura.doc

21.2.2010  - proběhl v Holandsku Brabantský skokový šampionát. Naše Virginia se jedinou soutěží kvalifikovala (2. místo) a šampionát ve třídě M (naše S) následně vyhrála z celkových 80. koní ! Tímto úspěchem si zároveň zajistila pozvánku nizozemské federace pro účast na celostátním šampionátu.

14.2.2010 - Dnes odešel legendární drezurní plemeník KWPN Gribaldi ! Bylo mu teprve 16 let a před devíti dny se v plném zdraví slavnostně rozloučil před velkým publikem se svou sportovní kariérou. Dále měl působit v chovu, bohužel mu praskla aorta, po 2 dny se veterinární klinika snažila ho zachránit, bohužel marně. Gribaldi je velkou ztrátou pro chov KWPN. Nejen že sám úspěšně sportoval mezinárodně na úrovni Grand Prix, ale dal mnoho špičkových potomků, z nichž nejznámější jsou hřebci Painted Black a Moorlands Totilas.
Zdroj: Edward Gal a KWPN
Slavnostní rozloučení se sportovní kariérou 9 dní před smrtí tohoto mimořádného hřebce: http://www.youtube.com/v/jrH3Wb4N78UObrazek


27.1.2010 - Zuzana Buráňová pořídila překrásné zimní fotografie našich koní. Kompletní sérii fotografií naleznete ve fotogalerii "Hřebci v zimě".Obrazek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.12.2009 - Naše cesty do Holandska v listopadu a prosinci byly velmi úspěšné. Zakoupili jsme dvě letošní hříbata, hřebečka Florencio x Gribaldi a kobylku Painted Black x Tango. Obě hříbata zůstanou v Holandsku na odchov. Dále jsme zakoupili devítiletého KWPN hřebce, který se pyšní jménem Sir Tapio. Je krásný, černý a velmi milý, už dorazil do ČR a aklimatizuje se u nás.

 

ObrazekObrazek

 

14.12.2009 - Sunny a Reaktor odcestovali do Holandska. Sunny je prodaný a Reaktor se tam bude nabízet na prodej. 

27.11.2009 - ryzáček Balou Boy je prodán na Slovensko. Jeho nová majitelka si s ním hned porozuměla a stali se z nich velcí kamarádi !

25.11.2009 - Profil koně Kodex Royal na jezdectvi.cz :
http://www.jezdectvi.cz/kategorie.aspx/sport/clanek/profil-kone-kodex-royal

9.11.2009 -  Naše Virginia je prodaná. Kobylka šla do Holandska, bude tam skákat a do budoucna působit i v chovu. Na základě vlastní výkonnosti obdržely Virgina i její maminka Pumarilla od KWPN predikát "SPORT". Jsem na naše holky velmi hrdá. Rentgeny i kompletní klinické vyšetření Virginie, které se dělalo již v Holandsku vyšlo 100% dobře.
Ráda bych využila této příležitosti abych si trochu postěžovala. Dovezli jsme kvalitní klisny abychom zde v ČR založili kvalitní chov. Očekávali jsme, že čeští sportovní jezdci budou rádi, že je tato světová kvalita u nás k mání, ve srovnání s cizinou navíc za velmi rozumný peníz. Bohužel tomu tak není, ty nejlepší koně jsme nuceni prodávat opět do zahraničí. Zde u nás je nikdo patřičně neocení. Zato Holanďané, kteří mají neuvěřitelně mnoho velmi kvalitních koní a nemusí jezdit nikam daleko nelení a jedou 2000 km aby se podívali na jednu naši klisnu a po týdnu jedou opět 2000 km s vozíkem aby si tuto výjimečnou klisnu odvezli k nim. Právem předpokládají a očekávají, že bude podávat skvělé sportovní výkony a poté že OBOHATÍ jejich chov !       

 

1.10.2009 - Již 18.10.2009 proběhnou naše poslední drezurní závody této sezóny. Budou u nás na Vondrově a tímto se rozloučíme se závodní sezónou 2009.

7.9.2009 - V neděli 20.9.2009 proběhnou letošní druhé závody na Vondrově. Soutěžit se bude od stupně Z do T. Uzávěrka přihlášek je již tuto neděli 13.9. Diváci jsou srdečně vítáni.

23.8.2009 - Virginia nám dělá samou radost ! Před třemi týdny vyhrála S** v Mažicích, dnes vyhrála stupňovanou obtížnost do 130 cm se žolíkem na Jemčině ! Náš dík patří nejen této nádherné kobylce, ale i jejímu skvělému jezdci Kamilu Papouškovi.

20.8.2009 - Černý krasavec jménem Black Baron je prodán. Tento čtyřletý nadějný valach se prodal na Slovensko, kde bude chodit drezuru. Jeho nové majitelce přeji mnoho radostných chvil s jejím novým koněm.
Obrazek


 

 

 

20.8.2009 - Vložen nový odkaz na drezurní stáj v Holandsku "President Dressage Stables". Neleznete zde velkou nabídku velmi kvalitních drezurních koní.

29.7.2009 - Náhradní termín drezurních závodů na Vondrově je stanoven na 20.9.2009. Rozpis naleznete na www.cjf-jc.wz.cz. Budeme se těšit na Vaši účast !

2.7.2009 -S politováním Vám musíme oznámit, že drezurní závody  na Vondově, které se měly konat tuto neděli 5.7.2009 jsou z důvodu malého počtu přihlášek ZRUŠENY. Doufáme, že nám přesto zachováte svoji přízeň a že se uvidíme na našich příštích závodech, které uskutečníme v náhradním termínu v srpnu nebo v září. O novém termínu Vás budeme včas informovat.

 28.6.2009 - Z důvodu malého množství přihlášek na drezurní závody na Vondrově dne 5.7.2009 jsme se rozhodli prodloužit termín uzávěrky do středy 1.7.2009 do 24:00 hodin. Pokud do té doby neobdržíme dostatečný počet přihlášek, budou závody zrušeny. Z důvodu výjezdu do zahraničí Vás žádáme o zaslání Vašich přihlášek mailem na klara@interbohemia.cz . Ve čtvrtek 2.7.2009 budou všechny přihlášky zpracovány a poté zveřejníme startovní lisitiny, nebo zrušíme celé závody.

 2.6.2009 - Srdečně Vás zveme na letní drezurní závody stupně Z - T, které se budou konat na Vondrově v neděli 5.7.2009. Jedná se o poslední možnost splnění kvalifikace pro MČR 2009 ! Uzávěrka je již tuto neděli 28.6.2009. Nahlaste se prosím včas, přihlášky po termínu uzávěrky (dvojnásobné peněžní plnění) budou moci být zpracovány z důvodu výjezdu do zahraničí až ve čtvrtek 2.7.2009. Předběžné startovní listiny budou umístěny na webových stránkách pro jihočeskou oblast www.cjf-jc.wz.cz v úterý 30.6.2009. Sponzorem je opět Animalcare s.r.o. Vodňany s hodnotnými věcnými cenami, dále pak ČSOB banka. Těšíme se na Vaši účast, diváci jsou srdečně vítáni.  

 17.5.2009 - Závody na Vondrově byly velmi úspěšné !Obrazek

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.5.2009 - Tuto neděli, 17.5.2009 proběhnou na Vondrově letošní první drezurní závody. Startovat bude 75 dvojic od stupně Z do T. Jedná se o kvalifikaci do finále ČESKÉHO DREZURNÍHO POHÁRU CHANCE a.s., zároveň se pojede mistrovství pro Jihočeskou oblast. V areálu bude zajištěno občerstvení a stánek s jezdeckými potřebami Dance and Jump Vodňany. Srdečně zveme všechny příznivce drezurního sportu ! Předběžné startovní listiny naleznete na webových stránkách pro jihočeskou oblast www.cjf-jc.wz.cz

2.5.2009 - Bohužel, hřebec Inspekteur je prodaný a spolupráce s jeho bývalou majitelkou skončila, takže tento hřebec je k mání už jen oficiální cestou.

30.4.2009 - Koní je hodně, prodáváme jich celkem pět, rozhodli jsme se u většiny koní SNÍŽIT CENU ! Jedná se o koně Virginia, Reaktor, Siouxs a JR Colord Crimson. 

30.1.2009 - Bohužel už je jisté, že Inspekteur nepřijede do ČR. Po úraze při nakládání do ČR už není jako dřív, je příliš tuhý na to, aby mohl sportovat na úrovni ST a T. Naštěstí budu ale moci všem zájemcům zprostředkovat zaslání čerstvých inseminačních dávek ! V případě Vašeho zájmu o tohoto hřebce se neváhejte na mě obrátit.

22.1.2009 -  Zrovna jsem se vrátila z Holandska, viděla jsem opět mnoho krásných a kvalitních koní ! V odkazech naleznete "Constanza Sporthorses" - můj nový odkaz na spolehlivého, výborného prodejce sportovních (převážně drezurních) koní ! Můžete se obrátit přímo na tohoto prodejce, ale samozřejmě vám i ráda pomohu s překlady apod.

8.1.2009 - letos budu organizovat opět troje závody na Vondrově  a sice v termínech neděle 17.5., neděle 5.7. a neděle 18.10.2009. Všechny závody budou od stupně Z do stupně T . Pro květnové závody máme zároveň schválený oblastní přebor pro jihočeskou oblast.
 

5.1.2009 - tento víkend 10.+11.1. proběhne drezurní soustředění s Michalem Košťálem na Vondrově. Máme jště jedno volné místo, zájemci se mohou hlásit u mě na tel. 602157612, nebo mailem na  klara@interbohemia.cz

 

DO NOVÉHO ROKU 2009 PŘEJEME HODNĚ RADOSTNÝCH CHVIL A KRÁSNÝCH ZÁŽITKŮ VÁM I VAŠIM KONÍČKŮM ! :-))

 

22.12.2008 - Dnešní zpráva z Holandska je velmi pozitivní, BMC Inspekteur se velmi dobře hojí, už brzy se mu vyndají stehy a úraz by měl být bez následků. Plánujeme, že do dvou měsíců by měl hřebec dorazit k nám do jižních Čech.

 

6.12.2008  - Holandsko se již dozvědělo o plánovaném odjezdu plemenného hřebce BMC Inspekteur ke mně do jižních Čech a internetové aktuality jsou toho plné. Např. na oficiálních stránkách  KWPN nebo na  horses.nl (odkaz: http://www.horses.nl/dressuur/nieuws/8328/kwpn-hengst-inspekteur-naar-tsjechie) a další. Je to velká novinka pro Holandsko, ale ještě nikdo neví, že se Inspekteur při nakládání bohužel zranil. Co bude dál ????

 

6.12.2008 - Dnes měl přijet KWPN plemenný hřebec BMC Inspekteur. Bohužel, dnes ráno při nakládání v Holandsku utrpěl vážné zranění a musel být okamžitě ošetřen. Jeho příjezd se zatím odsouvá na neurčito a je možné, že z něj úplně sejde.

 

2.12.2008 - Od bývalé majitelky hřebce Kodex Royal dostanou čeští chovatelé na sezónu 2009 k dospozici KWPN plemenného hřebce Inspekteur. Hřebec přijede na Vondrov začátkem prosince a bude zde působit v chovu a ve sportu. Ve fotogalerii pod hlavičkou "HŘEBCI - plemeníci" naleznete bližší informace o tomto překrásném hřebci, který získal u KWPN doživotní licenci plemeníka !!!

 

30.11.2008 -  Včera proběhl v Hradištku u Sadské v JS Equus Kinský výběr hřebců do plemenitby, který pořádal svaz chovatelů ČT. Náš Kodex Royal BYL VYBRÁN ! Předvedl se velmi hezky, byl miláček publika ! Dostal vynikající  hodnocení, zdůrazněn byl jeho původ, mechanika pohybu, exteriér a v neposlední řadě vlastní sportovní výkonnost. Dostal nové jméno, pod kterým bude působit v plemenitbě a sice ESPRIT ROYAL. Reportáže najdete na Equichannelu a v příštích číslech "Svět Koní" a "Jezdectví".

Obrazek

Pro chovatele připravuji nabídku přirozené plemenitby a inseminace. V případě zájmu o tohoto hřebce mě neváhejte kontaktovat. Fota z výběru hřebců naleznete ve fotogalerii.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.11.2008 - Další soustředění na Vondrově s Michalem Košťálem proběhne ve dnech 13.12.+14.12.2008. V současné době mám ještě 2 volná místa, více info a přihlášky telefonicky (602157612) nebo mailem na klara@interbohemia.cz . Cena za dvojici a den je Kč. 300,- + jednorázově příspěvek za cestu ve výši Kč. 100,-.. Za halu se platí Kč. 150,- za dvojici a den. Boxy v omezeném množství za Kč. 300,- / den. Soustředění je v sobotu i v neděli od 9h do 17.45. Diváci jsou srdečně vítáni.

 

5.11.2008 - Na Vondrově proběhne série drezurních soustředění s Hankou Vášáryovou a s Michalem Košťálem. První bude 15.+16.11. s Michalem, vždy pro 10 dvojic, začátek bude v 9 hodin a konec v 18 hodin. Další soustředění s Hankou týden poté, 22.+23.11., stejný časový harmonogram.  Zájemci se mohou nahlásit do pořadníku, soustředění byla plná sotva jsem to domluvila s trenéry. Diváci jsou srdečně vítáni !

29.10.2008 - Senator je prodán juniorce na Moravu. Bude jí dělat radost a zároveň ji bude učit drezuru, protože už je z něj spolehlivý profesor. Oběma jim přeji spoustu krásných společných zážitků a sportovních úspěchů. Senatorovi přeji hezký domov, vynikající a láskyplnou péči - zaslouží si to ! Senator byl pro mě po 7 let skvělý partner a kamarád, na kterého jsem se mohla vždy spolehnout. Koníčku - děkuji Ti !  

27.10.2008 - Včera proběhly poslední letošní drezurní závody na Vondrově. Sešlo se zde mnoho dvojic a to nejen z jižních Čech, přihlášky chodily i z Prahy, Plzně, Havl. Brodu a dokonce i ze Slovenska. Nádherné podzimní počasí  přispělo k vynikající náladě, koně chodili velmi dobře a za nevídané účasti diváků jsme důstojně ukončili letošní sezónu. Reaktor byl v S první (66%) a v ST třetí (64%). Kodex Royal byl v ST druhý (67%). Celkové výsledky naleznete na www.cjf-jc.wz.cz a do fotogalerie jsou přidány nové fotografie. Touto cestou bych ráda poděkovala všem, kteří se podíleli na přípravě a hladkém průběhu letošních závodů, dále pak jezdcům, kteří předvedli pěkné výkony a hlavně našim čtyřnohým miláčkům, kteří jsou hlavními osobnostmi a kterým patří největší odměna a poděkování.

26.10.2008 - Včera večer proběhla v Holandsku elitní aukce drezurních koní. Dražilo se 44 mladých, nadějných koní s hvězdnými původy.Mezi kupujícími byli Američané, Belgičané, Němci, Švýcaři, Angličané, Dánové a jiné národnosti. Samozřejmě, že zde nechyběla ani Holandská drezurní smetánka, kupovali si zde koně takové kapacity, jako Hans Peter Minderhoud, Anky van Grunsven, Imke Bartels a další. I my z ČR jsme zde měli želízko v ohni - tříletého hřebce Arhodium po Rhodium z maminky po Jet Set D, vydražil Michal Košťál (JK Veselík) za 50.000,- EUR. Arhodium je obrovským přínosem pro českou drezurní scénu a je bezpochyby také jeden z nejlepších drezurních koní, kteří působí v ČR. O této dvojici v budoucnosti jistě mnoho uslyšíme ! Michale, gratulujem !!!!

Obrazek

 

Bude-li mít kdokoliv další zájem o takto špičkového koně, ráda pomohu i Vám, jsem ochotna vše zařídit a dohodnout. Koně, kteří se nabízeli na této aukci si můžete prohlédnout na odkaze : http://www.equineelite.nl/index.php?id=2&lang=EN.  

 

 

 

 

 

15.10.2008 - Briliant Hit je prodán na drezuru do Prahy. Jeho novou majitelkou a jezdkyní je juniorka ze známé stáje a tak se můžeme v budoucnu těšit na jejich sportovní výkony na velkém obdélníku. Oběma jim přeji mnoho společných krásných chvil a mnoho sportovních úspěchů ! Do fotogalerie "Briliant Hit" jsou přidány snímky.

8.10.2008 - zveme Vás na letos poslední drezurní závody na Vondrově, v neděli 26.10.2008. Přijeďte se rozloučit s letošní sezónou. Pojede se Z - ST, pokud to počasí alespoň trochu dovolí budeme jezdit venku, jinak na hale. Rozpis naleznete na www.cjf-jc.wz.cz v sekci "kalendář". Těšíme se na Vás, ať už v roli jezdce či diváka.

 

20.+21.9.2008 - V Hradištku u Sadské proběhl FEI test, kterého jsme se směli zůčastnit. Jsem velmi ráda, za tuto novou zkušenost. V sobotu v SG 3. místo a v neděli jsme se dostali do kliniky kde jsme absolvovali trénink. Do galerie jsou přidány fotografie.

 

6.+7.9.2008  - Na Přední Kopanině jsme s Kodexem absolvovali dvě T, v sobotu za 60% a v neděli za 61,5% (5. místo). Máme tedy splněno pro zažádání o uchovnění na základě vlastní výkonnosti !!! Ve fotogalerii je pět nových fotografií z Přední Kopaniny. Nyní se začneme připravovat na FEI test, kam jsme byli nominováni čjf a který proběhne ve dnech 20.+21.9.2008.

 

30.-31.8.2008 - Další úspěšný víkend, tentokrát parkury. Na Vondrovských závodech se skákalo po 2 dny, s mezinárodní účastí z Německa a Rakouska. V neděli šli Siouxs i Virgina postupku do 120 cm, oba čistě, Virginii jsme odhlásili z rozeskakování, protože je ještě "malinká" - letošní sezóna je její první. Siouxs šel rozeskakování také čistě a byl celkem čtvrtý. Siouxs se vrátil z tréninku z Německa a je nabízen na prodej.

22.-24.8.2008 - Máme za sebou MČR v drezuře, které se letos konalo v Praze v areálu TJ Žižka. Byl to pro nás náročný, ale poučný a zajímavý víkend. Naše Jihočeské družstvo získalo v soutěži družstev - senioři (dvoukolové ST) druhé místo s celkovým výsledkem 60,617%. Podrobnější informace a fotogalerii naleznete na odkaze http://www.cjf-jc.wz.cz/index1.htm v sekci "novinky".  Do fotogalerie "Kodex Royal" jsou přidány fotografie ze soutěží a z dekorování.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.8.2008 - Závody na Vondrově se opět vydařily, startující se sjeli i ze vzdálenějších míst a tak jsme zde mohli přivítat například i sympatickou equipu z Plzně. Reaktor zvítězil v soutěži S s hodnocením 67,667%. V soutěži Svatého Jiří stupně ST byl první Kodex Royal 68,083% a druhý byl Reaktor 64,333%.

4.8.2008 - Srdečně Vás zveme na Vondrovské drezurní závody, které se budou konat v neděli dne 17.8.2008. Vypsané jsou soutěže od Z až do ST a jezdit se bude na zbrusu novém pískovém povrchu ! Rozpis najdete na tomto odkaze: http://www.cjf-jc.wz.cz/index1.htm v sekci "kalendář".

 

20.5.208 - Na oblastní mistrovství jihočeského kraje jsem vzala Reaktora. První byl Alexander Onoprienko s Ufem 71% a druhý byl Reaktor 70%. Třetí Lenka Šašková s Whisky 63%. Do fotogalerie Reaktor jsou přidány fotogtafie z Mirotic.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.7.2008 - CDN Karlovy Vary - Kodex Royal byl v ST pátý 61,4%. V T  se nám bohužel nepovedla kvalifikace na MČR 2008 jen o 0,05% !!!! Celkový výsledek byl 59,95%. Nebudu se rozepisovat o hodnocení MUDr. A. Frátera, ale všechny čtyři souhrnné známky za "4" bez jakéhokoliv vysvětlení je proti drezurním pravidlům. Naštěstí ostatní čtyři rozhodčí nás ohodnotili velmi dobře a vysoko nad 60%, tak si myslím, že tak špatnou úlohu jsme nezajeli. A o to jde. Do fotogalerie "Kodex Royal" jsou přidány fotografie z Karlových Varů. .

 

3.7.2008 - Přinášíme nabídku koní na prodej. Selekce velmi zajímavých a nadějných koní na parkury i drezury s vynikajícími původy. Popisy a fotografie koní naleznete ve fotogalerii, která je rozdělena na parkurové a drezurní koně. Někteří z těchto koní jsou ustájeni v ČR, ale většina z nich je ještě v Holandsku.  

 

30.6.2008 - Na odkaze TJ Žižka Praha jsou zveřejněny výsledky aktuálního pořadí kvalifikace do drezurního poháru TOP TEN CUP. Vše se bude ještě měnit a z časových důvodů už moc kvalifikačních závodů nepojedeme, takže s místečkem v elitní desítce nijak nepočítáme. Přesto nás průběžné šesté místo velmi těší, o to víc jak krátkou dobu se s tímto koníkem známe.

 

30.6.2008 - Včera jsme šli ST a T v Komořanech. Kodex Royal byl v ST třetí (60,7%), v T se bohužel neumístil, dost se tam šetřilo procenty a tak nám chybí ještě jedna poslední kvalifikace na MČR na jednotlivce. (Kvalifikaci na družstva už máme splněnou). Koníka mám teprve 2 měsíce (závodím s ním teprve 5 týdnů), tak je to honba za kvalifikací na poslední chvíli. Snad ještě jeden pokus dáme.

 

22.6.2008 - Včera v Plzni na drezurách se nám opět zadařilo. Kodex Royal byl v ST první za 64,9% a v T byl druhý za 62,4%. První kvalifikaci máme splňenou.

17.6.2008 - Nové aktivity
Máte zájem o KWPN koně ?
Chcete "Holanďana" na parkury, drezury či do chovu ?

Sdělte mi Vaše (reálné) požadavky ohledně typu koně, výkonnosti, stupeň výcviku, pohlaví, KVH, věk, barva, cena popř. další a já Vám seženu v Holandsku koně na zakázku, dle Vašich požadavků. Mám dlouholeté vynikající kontakty, různé zdroje, zkušenosti a jsem jazykově velmi dobře vybavená. Holandština je moje druhá mateřština. Jsem schopna Vám zajistit předvýběr koně, zašlu fotografie, videa, jakákoliv veterinární vyšetření dle Vašich požadavků, veterinární převozní doklady i transport koně z Nizozemí do ČR. Do mé provize, na které se dohodneme osobně, je zahrnutý veškerý know-how, předvýběr koně, zasílání korespondence, fotografií a videa, veškeré maily a telefonáty s prodávajícími, veškeré cizojazyčné překlady, zajištění požadovaného veterinárního vyšetření (klinické vyšetření a rentgeny), zajištění dopravy koně na kliniku a následně do ČR.  Dále kupní smlouvu dle požadavků kupujícího a převod peněz do zahraničí. Pokud kupující bude koně objíždět osobně udělám plán cesty, termíny s prodávajícími stájemi, zajistím hotel, popř. letenku, pronájem auta, a během cesty mohu zajistit překlady po telefonu. Kupující si platí kupní částku koně, veterinární vyšetření a rentgeny, transport koně, cestu do Holandska, ubytování a stravování během pobytu. V případě, že by si kupující přál moji přítomnost během cesty do Holandska, bude vše záviset na osobní dohodě. Můžete mě kdykoliv kontaktovat mailem či na tel. 602157612.
Několik koní, kteří jsou v současné době v Holandsku na prodej naleznete ve fotogalerii "WT Drezurní koně v Holandsku".

17.6.2008 - Máme za sebou perný víkend v Brně na dvoudenních kvalifikačních závodech. Kodex Royal šel oba dny ST i T a jako "nováčci" jsme si nevedli nejhůř. Téměř všechny úlohy jsme šli za necelých 60%, dekorovaní jsme bohužel nebyli, vždy jedno až dvě místa pod čarou. Nejlépe se nám vedlo v nedělním T - 6. místo a 59,833% (bohužel necelé dvě desetiny chyběly pro kvalifikaci na MČR). Do fotogalerie vkládám fota z těchto závodů.
Video z nedělního IM-1 : http://www.youtube.com/watch?v=SSI137lzux8

31.5.208 - JR Colord Crimson vyhrál se 143,5 body na německém RBC Cutting horse show - Hahnbach ve třídě open se svým jezdcem a trenérem Karlem Spáčilem. Gratulujem ! 

25.5.2008 - drezurní závody na Vondrově byly velmi úspěšné ! Přes 60 startujících je zatím rekordní počet a doufám, že se jezdcům i koním u nás líbilo. Reaktor vyhrál S - 67% a Kodex Royal (ex Knock- out Fellow) vyhrál SG - 71% ! Do fotogalerie "Reaktor" a "Kodex Royal" jsou vloženy nové fotografie z těchto závodů.

19.5.2008 - Knock- out Fellow má nové sportovní jméno a sice KODEX ROYAL.

 

7.5.2008 - Zvu Vás na naše drezurní závody na Vondrově, které se budou konat v neděli 25.5.2008. Pojede se na pískové jízdárně, pokud by ale ještě hodně pršelo přesuneme se do haly kvůli povrchu. Pojedou se úlohy DU/2003, DD/2003, L4, JU/2006 a SG/2000.Rozpis na http://www.cjf-jc.wz.cz/index1.htm - sekce "kalendář". Budu se těšit na Vaše přihlášky.

 

27.4.2008 - Reaktor byl na kvalifikačních závodech Novice Cup na TJ Žižka Praha a umístil se v úloze JD2006 na desátém místě s 55%. Výsledek nic moc a trochu nás to zklamalo, ale přesto jsme byli s jeho výkonem spokojeni. Přestože byl hodně nervózní, zašel celkem slušnou úlohu a až na nějaké chyby ve cvalu (chtěl už to mít hodně rychle za sebou) to nebylo nejhorší. Do fotogalerie jsou přidány fotografie z této úlohy.

 

19.4.2008 - Cadance je prodaná, dnes si ji nová majitelka odvezla do nového domova. Cadance bude bydlet na Domažlicku a až bude velká holka tak bude se svoji novou paní jezdit pro radost a skákat parkury. Přeji jim oběma hodně krásných společných chvil !

19.4.2008 - Virginia dnes skákala v Martinicích, šla dva parkury ZM a postupku a oba parkury šla čistě.

 

17.4.2008 - naše hříbátka rostou do krásy ! A jak se umí hýbat !! Vložené nové fotografie ročky Cadance a dvouletého Brilianta do fotoalba "náš chov". A Senator umí také vyskočit - a jak ! Kdo nevěří ať se podívá do fotoalba Senatora "naši sportovní koně" ! (Fota ze dne 17.4.2008). Do fotoalba "Reaktor" přidány nové fotografie z ranního tréninku.

15.4.2008 - koupila jsem v Holandsku nového koně - Knock- out Fellow, KWPN, vraník, hřebec. Fota naleznete ve fotogalerii pod odkazem "naši sportovní koně". Koník přijede na Vondrov 25.4.2008 a už letos se budeme společně potit na obdélníku. Knock- out Fellow je od jedné z předních drezurních jezdkyň v Holandsku a její stránky můžete navštívit prostřednictvím odkazů. Získat takového koně je "výhra v loterii", hned první dva dny na něj přišlo přes 20 zájemců a kupci z USA byli ochotni okamžitě zaplatit aniž by ho viděli ... Podařilo se mi vyhrát "výběrové řízení" a budu se maximálně snažit bývalou majitelku v ničem nezklamat .

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.4.2008 - Pumarilla je dnes inseminována hřebcem Sunny Hit tak jestli vše dobře dopadne, budeme mít příští rok plného sourozence Classica.

12.4.2008 byla Virginia na závodech na Borové. Byly to její první oficiální závody. V první soutěži do 90 cm byla druhá, následné "Z" šla čistě a byla desátá. Fotografie, které zachytila Denisa Hejnová naleznete ve fotogalerii.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.3.2008 Siouxs odcestoval do Německa ! Bude tam působit ve skokovém sportu a bude profesionálně ježděn. Stále je na prodej, ale v současné době se nenabízí, jeho nový jezdec si ho chce patřičně užít. Je maximálně spokojený, takového koně už dlouho neměl !!!

15.+16.3.2008 - zorganizovala jsem na Vondrově drezurní soustředění s Hankou Vášáryovou / Pelikánovou. Dva dny se bude 8 dvojic potit na hale.

2.2.2008 - drezury Praha Císařský Ostrov : Reaktor byl čtvrtý v S (JU 2006) - 57%. Zajel moc hezkou úlohu, bohužel závěrečné přeskoky trochu "zvoral". Na to, jaký je nervák se choval velmi dobře.

14.10.2007 - drezury Vondrov: Sunny vyhrál Z (DU 2003) - 64%, Senator vyhrál L6 - 64,667% a Reaktor vyhrál S (JJ 2006) - 64,417%.

Obrazek

 

 

 

 

6.10.2007 - drezury Praha Komořany: Reaktor vyhrál L5 a Senator se umístil na třetím místě. V souteži JD byl Reaktor šestý.  

25+26.7.2007 - Parkury Vondrov : Siouxs byl čtvrtý v L, také čtvrtý v  jihočeském přeboru juniorů a v S se bohužel neumístil. S jeho výkonem jsme byli velmi spokojeni.

29.7.2007 - Drezurní závody Vondrov: Sunny byl druhý v Z a třetí v L - DD 2003. Senator vyhrál L5 a Reaktor byl druhý v S - JD2006.

16.7.2007 - Orlanda je prodaná do Holandska

15.7.2007 - drezurní závody Žitná: Sunny byl třetí v Z - jeho první závody v cizím prostředí. Reaktor byl třetí v JD - oblastní přebor.

30.6.2007 - drezurní závody Tábor: Senator vyhrál L6 a Reaktor byl v S druhý.

27.5.2007 - drezurní závody Vondrov: Sunny vyhrál jeho první závody v životě - Z drezůru. Senator vyhrál malé L a v L4 byl druhý, hned za Reaktorem. Reaktor vyhrál L4 i S drezůru.

23.4.2007 - Prodán Classico - syn Pumarilly. Zatím zůstane u mámy a po odstavení ho dá jeho nová majitelka na odchov. V dospělosti bude chodit drezůru.

12.3.2007 - Jedu si do Holandska pro nového koně - drezůrní valach Reaktor

5.3.2007 - Virginii se narodila dcera Cadance.

27.2.2007 - Pumarille se narodil syn Classico.

18.7.2006 - Onassis prodán do Holandska.