Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše první chovná kobylka je Orlanda, ročník 1996 po dnes již žijící legendě Concorde, maminka je po G.Ramiro Z. a babička po Marco Polo. Hřebce Concorde snad ani nemusím představovat, v současné době je na světovém žebříčku plemeníků na úctyhodném čtvrtém místě. Maminka Orlandy donedávna chodila TT-drezůru v holandsku a babička si již vysloužila několik predikátů, nejen za svůj exteriér, ale i za sportovní výkonnost svého potomstva. Orlanda dala 4 hříbata, samé hřebce. Nejstarší Urbino po Great Pleasure, druhý Virtuoos po Caletto III, třetí Whinny Loretto po Silvio II a čtvrtý je Briliant Hit po Sunny Hit. Orlanda šla zpět do Holandska, je prodaná a bude dál působit v chovu. 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Druhá importovaná kobylka je Okay, také ročník 1996 po Corleone z maminky po Amethist (Nimmerdor). Okay jsme předvedli ještě v Holandsku na svodu klisen, kde dostala vynikající známky za exteriér, chody a skok ve volnosti a byla pozvaná na ústřední svod klisen. Okay dala dceru Una Saphira po Faldo a syna Valeria po Great Pleasure. Bohužel Okay po velmi siné kolice zemřela na klinice v Brně. Vzpomínáme na ní s něhou, byla to nádherná a velmi ušlechtilá kobylka.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další chovná klisna je Pumarilla, ročník 1997. Otec je Lisco (Jalisco B) a maminka je Calypso. Taktéž Pumarilla je zapsaná i v plemenné knize KWPN s vysokým ohodnocením na svodu klisen v Holandsku. Má francouzský skokový původ, vynikající techniku na skoku a navíc výborné chody. Zde v ČR chodila parkury a poté drezůru do stupně S. Jako pětiletá nám dala dceru po Goodtimes, Virginii a v deseti letech hřebce Classico po Sunny Hit. Na jaře 2010 se Pumarilla prodala na chov do ČR.

Obrazek
 

 

Virginia ročník 2002 je z Pumarilly po Goodtimes je jediná chovná klisna z našeho vlastního chovu. Jako tříletá úspěšně absolvovala výkonnostní zkoušky a vyhrála oblastní přehlídku v Písku. Po matce zdědila chody a styl nad skokem. Je to vysoká a velmi ušlechtilá ryzka s nádhernou hlavou. Její první hříbě po otci Sunny Hit je nádherná ušlechtilá kobylka jménem Cadance.  Na podzim 2009 se Virginia prodala do sportu a nachov do Holandska.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední v řadě je Helena, ročník 1989 po Woldstreek z maminky po Palfrenier.Je to velmi stará, ale v Holandsku velmi žádáná krev. Dala nám dceru Zoju po Great Pleasure a v současné době je připuštěná hřebcem Sunny Hit. Helena je prodaná, takže z dalších hříbátek se bude těšit nový majitel.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.12.2010 - TEWRI
Opět jsme začali "fušovat" do chovu. Poté, co jsme prodali všechny naše chovné klisny v Čechách - dali jsme si na chvíli oddych od chovu - nám to nakonec nedalo a chopili jsme se skvělé příležitosti. Na aukci v Holandsku jsme zakoupili klisnu s fantastickým drezurním původem Krack C x Ferro x Variant, z mateřské linie ze které pochází též plemmenný KWPN hřebec Negro. Matky mají všechny možné predikáty a naše miloučká klisna Tewri má sama predikát "ster". Je ročník 2000, černá, má vynikající chody, je nejkrásnější a nejmilejší kobylka na světě :-).
Naše Tewri je březí po fenomenálním hřebci - žijící legendě TOTILAS.
Hříbátko se má narodit v dubnu. 

Obrazek