Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzhledem k našim vynikajícím, dlouholetým kontaktům v Holandsku, jsme se rozhodli importovat několik špičkových chovných klisen z Holandska a založit zde v Čechách malý, ale kvalitní chov KWPN koní. Jelikož 70% genů předává matka, je volba dobrých klisen to nejdůležitější. Otcové našich hříbat jsou různí, někdy špičkoví KWPN uznaní hřebci, někteří od firmy E.R.C. s.r.o. a někdy se rozhodneme pro naše vlastní hřebce. Všechna naše hříbata dosud potvrdila a často i předčila naše očekávání.

Proč zrovna KWPN ? V první řadě je charakter těchto koní neocenitelný. Jsou pracovití, ochotní, citliví. Holandský chov velmi dbá na charakter koně a všichni uznaní hřebci prošli velmi přísným výběrem a testem, kde se v neposlední řadě hodnotí i takové vlastnosti jako je charakter, pracovitost, chování v boxe a krmitelnost.

Další plus těchto koní je jejich sportovní využitelnost. Jsou to všestranně využitelní koně se zaměřením na parkury či drezůru, ale velmi často jsou jedinci použitelní pro obě disciplíny. Plemenná kniha KWPN je na nejpřednějších místech světového žebříčku produkce sportovních koní.

KWPN koně jsou velmi žádaní v zahraničí. Ve Spojených Státech dokonce existuje NAWPN což je něco jako americká dceřiná společnost KWPN. Mimo spojených Států a Evropských zemí jsou velcí importéři KWPN koní Japonci, Arabové, Jihoameričané i Australané.

Jsme toho názoru, že malý, ale kvalitní chov těchto koní v Čechách, může pomoci pozdvihnout sportovní úroveň na zdejších kolbištích a drezůrních obdélnících.

Obrazek

TŘI GENERACE

Zleva doprava: Cadance, Virginia, Classico, Pumarilla